I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Rally magazín 01/2021

Ostatní (ČR)
Jaroslav Jugas
18. února 2021 - 09:36
887×
3 minuty čtení

Právě vyšlo letošní první číslo populárního motoristického časopisu pro příznivce rallysportu RALLY magazín. Časopis tradičně míří i do distribuce. Co se dočtete uvnitř?

Pavel Janeba „70“ - „Ke každé věci je nutné komunikovat“


Na sklonku loňského roku oslavil sedmdesátiny Pavel Janeba. Většina fanoušků ho zná jako bývalého šéfa továrního týmu Škoda Motorsport.

David Tomek - „R5 je neskutečná raketa“


Sen Davida Tomka jít ve šlépějích svého otce se začal naplňovat v roce 2005, kdy usedl za volant. Dokonce došlo i na rodinný souboj přímo na tratích rychlostních zkoušek.

Petr Zedník - „Staré auto už nechci“


Kroměřížský jezdec Petr Zedník loni slavil hned několik kulatých jubileí. Jeho soutěžní kariéra trvá neuvěřitelné čtyři dekády, čtvrtstoletí usedá za volanty vozů značky Ford a posledních 15 let startoval věrně s atraktivní kitovou Fiestou S1600.

MČR v rally HA 2020 - Historicky nejpodivnější sezóna


Soutěžácká sezóna 2020 byla časově velmi omezená, na našich tratích se soutěžilo pouze v časovém okénku od července do začátku října.

Škoda v motorsportu (1. díl): Škoda Octavia 1200 TS Super


Značka Škoda letos slaví neuvěřitelných 120 let aktivit v motoristickém sportu. Úvodní článek věnujeme Škodě Octavii TS, která byla na počátku šedesátých let prvním „zákaznickým“ vozem pro jezdce rally.

Ivan Rejmon - „Závodili jsme všichni tři“


Auto Rejmon a časopis Vlasta na trabantu, to byl svého času pojem. A není bez zajímavosti, že Jan, Pavel a Ivan Rejmonovi mají na svém kontě dohromady v soutěžích více než tři sta startů.

ERC 2021: Evropa znovu posouvá termíny


Seriál mistrovství Evropy měl loni navzdory mnoha omezením vysokou úroveň a fanoušci i pořadatelé věří, že se letos budou vyrovnané souboje špičkových jezdců opakovat.

Novinky kategorie Rally4


Populární dvoukolky s přední poháněnou nápravou v posledních letech zažívají velké změny. Zatímco dříve byla v kategorii R2 standardem čtyřválcová atmosférická šestnáctistovka, vozy Rally4 mají pod kapotami přeplňované tříválce o objemu 1,0
nebo 1,2 litru. Tento trend letos naruší nový Renault Clio Rally4, který disponuje čtyřválcovou třináctistovkou.

WRC: Rallye Monte­Carlo - Ogier Přepsal historii Monte


I když Sébastien Ogier na testu před Monte totálně „rozebral“ jednoho týmového yarise, na francouzských tratích nenašel přemožitele a vyhrál slavný závod už poosmé. Kompletní stupně vítězů pro Toyotu vzhledem k druhému místu Elfyna Evanse zhatil až v závěru soutěže Thierry Neuville s hyundaiem.

Škoda Fabia Rally2 evo 2021


Asi každý z fanoušků rallysportu sledoval úvod světového šampionátu – Rallye Monte Carlo. Tam si odbyla premiéru Škoda Fabia Rally2 evo ve specifikaci 2021.Rallye Dakar 2021


Stará známá jména opět opanovala své kategorie na letošním Dakaru.

Martin Prokop - „Se Shrekem nechci teď závodit. Chci se vrátit do WRC“
Martin Macík - „Na vyhrané etapy nejezdíme, ale potěšily nás“

Rallye Dakar 1991 - Konec starých časů


Před 30 lety představila Rallye mezi Paříží a Dakarem svůj 13. ročník. Bylo to naposled, kdy závodníci přejeli celou Saharu, od Středozemního moře přes nitro Nigeru až k Růžovému jezeru.

Autokros - Rallykros CZ + WRX


Ervins Grencis: „Bernd se i oženil o týden dříve než já“
Jiří Rezek: „Návratu se nezříkám“
Josef Švorc: „Kartcross je ideálním řešením“
David Horák: „BMW je srdeční záležitost“

RX: Kalendáře MS, ZSE a MČR


Komentáře
Reklama

Související články
Rally magazín 02/2021
23. března 2021 - 18:08   Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   

Rally magazín 03/2022
27. dubna 2022 - 11:29   

Dominik Stříteský k vyloučení na Valašce
14. dubna 2022 - 15:21   Nejčtenější články
O čem se mluví?