I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Samohýl ŠKODA Team v sezoně 2021 se dvěma posádkami

Mistrovství České republiky
Tomáš Tkadlec
06. března 2021 - 12:09
871×
3 minuty čtení

V silné jezdecké sestavě vyrazí do sezony MČR v rally 2021 zlínský Samohýl ŠKODA Team. Zkušenou a stabilní posádku Miroslav Jakeš – Petr Machů doplní mladá dvojice Adam Březík – Ondřej Krajča. Obě posádky budou spoléhat na osvědčené speciály ŠKODA FABIA Rally2. Na jejich provozu se bude prostřednictvím programu dealerské podpory podílet i značka ŠKODA, která společně se svým dlouholetým partnerem, zlínskou společností Samohýl Motor, i tímto projektem slaví výročí 120 let aktivit české automobilky v motoristickém sportu.

Po loňské zkrácené sezoně již směřuje úsilí všech členů Samohýl ŠKODA Teamu k přípravě na Valašskou rally Valmez, úvodnímu podniku mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. V něm budou bojovat jak o pozice v absolutním pořadí, tak v rámci nejnabitější třídy 2 vozů kategorie Rally2 i posádky Mirek Jakeš – Petr Machů a Adam Březík – Ondra Krajča. Kromě startů v kompletním sedmidílném mistrovství ČR mají obě dvojice v plánu i starty na vybraných sprintových podnicích.V první posádce má tým především dvojici s velkými zkušenostmi. Vždyť 31letý Mirek Jakeš, exmistr Evropy v závodech do vrchu, zahajuje již svoji 14. sezónu v rally a od roku 2014 se pravidelně pohybuje v elitní desítce českého mistrovství. Se svým spolujezdcem Petrem Machů, který začínal v rally jen o rok později než Mirek, vytváří stabilní dvojici již tři sezony a i z výsledků posledních sezón (2018 – 9. místo, 2019 – 8., 2020 - 5.) je vidět společný progres. Oba však vědí, že posun na příčky co nejblíže k medailovým pozicím bude v těžké konkurenci domácího šampionátu, který patří k vůbec nejkvalitnějším národním mistrovství v celé Evropě, nesmírně náročný.

První společný start i svoji premiéru v rámci Samohýl ŠKODA Teamu si na Valašské rally prožijí Adam Březík s Ondrou Krajčou. Mladý jezdec bude chtít navázat na úspěchy svého otce Martina, dvojnásobného mistra ČR v produkčních vozech, který reprezentoval zlínský tým v sezoně 2019. Čerpat zkušenosti bude určitě jak od něj, tak od svého nového parťáka Ondry Krajči. Ostatně Ondra má přes svůj mladý věk (27 let) na svém kontě již více než stovku startů ve světě rally. Uvidíme, jak náročný bude pro vítěze Rallysprint série z roku 2019 přestup mezi „velké“ kluky mistrovství České republiky. Optimismus v tomto směru určitě vzbuzuje Adamova stříbrná pozice z loňského sprintu ve Šternberku, kde se poprvé v regulérním závodě představil s vozem ŠKODA Fabia R5.„Za první úspěch letošní sezóny považuji už jen to, že stojíme na jejím startu, navíc v plné síle a připraveni bojovat o nejvyšší příčky. S Mirkem a Petrem jsme prožili již dva úspěšné roky spolupráce. Těším se taktéž z navázání partnerství s Adamem a Ondrou. Chceme podporovat mladé a talentované jezdce, a proto k tomuto spojení dochází. Spojení dravého mládí s kvalitou a zkušeností Mirka nám připadá jako skvělá volba a příležitost. Jsem moc ráda, že i letos při nás stojí silní partneři, díky kterým můžeme závodit na té nejvyšší úrovni a za to jim moc děkuji. Pro fanoušky jsme připravili nové designy aut, které se, jak pevně věřím, budou líbit. Je jasné, že před celým týmem, v čele s Adamem a Mirkem, stojí sezona, ve které budou očekávány výrazné výsledky. Když však vidím jejich nasazení a chuť se rvát, mám z toho dobrý pocit. Je před nimi jasný úkol, vytěžit maximum možného i nemožného. Zbytek týmu pak musí odvést stoprocentní práci na poli přípravy techniky, logistiky a PR včetně péče o fanoušky. Jen tato souhra zajistí, že investice našich partnerů budou moci být považovány za úspěšné. Přeji oběma posádkám hodně štěstí a úspěšný start do nové sezóny,“ říká Lenka Bořutová, marketingový specialista SAMOHÝL MOTOR a.s.


Za celý Samohýl ŠKODA Team pak přejeme všem fanouškům v současné nelehké době především pevné zdraví a pevně věříme, že momentální „koronavirové“ období již brzy skončí tak, aby se úvodní podnik (27.-28. března) v okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice mohl uskutečnit.

Komentáře
Reklama

Související články
Adam Březík: Plán pro Šumavu jsme splnili
12. května 2022 - 14:07   

Druhá příčka z Kopné příslibem na Šumavu
02. května 2022 - 18:25   


Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Úspěch Dominika Stříteského na Šumavě
15. května 2022 - 17:08   


Sedmé vítězství Honzy Kopeckého na Šumavě
11. května 2022 - 08:52   

Nejčtenější články
O čem se mluví?