I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Rally magazín 02/2021

Ostatní (ČR)
Jaroslav Jugas
23. března 2021 - 18:08
829×
3 minuty čtení

Právě vyšlo letošní druhé číslo populárního motoristického časopisu pro příznivce rallysportu RALLY magazín. Časopis tradičně míří i do distribuce. Co se dočtete uvnitř?

Petr Uhel - S Vencou to už spolu doklepeme


Letos v létě to bude přesně 25 let, co se poprvé na start závodu postavila dvojice Václav Pech jr. – Petr Uhel. Kamarády od dětství svedla do jednoho kokpitu v podstatě náhoda. Jejich čtvrtstoletí v rally lemuje množství úspěchů, posledním z nich se stal loňský titul s vozem Ford Focus WRC.

Jan Kopecký: Ambice je nejvyšší, mistrovský titul


V barvách Agrotec Škoda Rally Teamu a s podporou privátních partnerů vstoupí do letošní sezony sedminásobný český šampion a loňský vicemistr Jan Kopecký. Vše ostatní zůstává totožné, spolujezdec Jan Hloušek a soutěžní vůz Škoda Fabia Rally2 evo.

Jezdci Samohýl Škoda Teamu věří v úspěch


Téměř domácí start čeká při Valašské rally ValMez na dvě posádky dealerského Samohýl Škoda Teamu. Stejně jako v minulém roce pojedou se speciály Škoda Fabia Rally2. Jedinou zásadní změnou bude skutečnost, že se vedle tandemu Miroslav Jakeš – Petr Machů objeví za volantem druhého vozu syn Martina Březíka Adam. V sezoně ho bude nově navigovat Ondřej Krajča.Velký přestup Jiřího Pohlídala


Jiří Pohlídal to předloni dotáhl na juniorského mistra republiky v rally a i v současných 22 letech je stále velmi mladým závodníkem. Po 43 startech s dvoukolkami Jirka naznal, že je čas postoupit dál. V sezoně 2021 bude závodit s Hyundai i20 R5, který připravuje tým Martina Vlčka.

20 let Sparrow racing teamu


Není v Česku mnoho týmu s tak bohatou historií. A navíc při skutečnosti, že se za volanty jejich vozů vystřídaly nejen více než dvě stovky jezdců.

Mistrovské tituly ve světle národních řádů


Jedno zajímavé zjištění mi přinesly občasné návštěvy školení jezdců před zahájením soutěžních sezon. Výklad změn řádů a novinek ani zdaleka nesledují všichni přítomní. Velká část debatuje někde bokem, rozebírají se věci okolo závodních aut či jen tak klábosí. Na školení se řada jezdců zastaví zkrátka jen pro razítko.

Oldřich Gottfried „80“


V rallysportu sice už působím desítky let, ale jen stěží si dovedu představit, že usednu na spolujezdecké sedadlo i v osmdesáti. O to větší uznání má u mě matador na českých tratích a velezkušený navigátor Oldřich Gottfried.

Škoda v motorsportu (2. díl) - Škoda 1000 MB


V polovině šedesátých let začala mladoboleslavská automobilka vyrábět zcela nové vozy s názvem Škoda 1000 MB. Na rozdíl od dosavadních modelů měly motory vzadu, pohon zadních kol a samonosnou karoserii.

ERC 2021: Návrat italských jezdců


Seriál mistrovství Evropy byl v minulosti doménou italských jezdců, kteří vybojovali celkem 22 titulů. Poslední získal před 10 lety Luca Rossetti s Fiatem Abarth Grande Punto S2000. Od té doby se nikdo z Italů dobýt evropský trůn seriózně nepokusil. Letos by se situace mohla změnit, protože pravidelné starty v ERC avizovali dva špičkoví piloti z Apeninského poloostrova Simone Campedelli a Umberto Scandola.

Ford Fiesta Rally3 - Nenápadný čertík z Krakova


První a dosud jediný vyvíjený vůz této perspektivní kategorie slavil premiéru na finské březnové OK Auto­‑Ralli. Ken Torn dojel s dosud nehomologovaným Fordem Fiestou Rally3 těsně za branami první desítky.

Audi A1 Quattro Rally2Kit - Audi zpět v rally?


Německá značka Audi, která letos slaví 40. výročí premiérového vítězství v soutěži MS, se v rally od roku 1987 oficiálně neangažuje. Novým projektem je Audi A1 Quattro Rally2Kit, který představil nově sestavený švédský tým EKS JC.

WRC: Arctic Rally Finland - Tänakovo ledové představení


Parádní sněhové podmínky zužitkoval k prvnímu letošnímu prvenství a bodovému zisku Estonec Ott Tänak s Hyundaiem i20 Coupe WRC.

Hannu Mikkola - Legendy nikdy neumírají


Hannu Mikkola patřil k nejrychlejším jezdcům nejslavnější generace „létajících“ Finů.

Rallye Dakar 2021


Každý rok si ve spojení s Dakarem přečtete v našem časopise o nejrychlejších jezdcích, vítězích svých kategorií. Ale Dakar je i o lidech v pozadí a o tom jsou i následující stránky.

Autokros - Rallykros CZ + WRX


Daniel Pytloun: „Já žádného prezidenta nepotkal“
Tomáš Gomzjakov: „Škoda sedět v bagru“
Martin Kadlečík: „Chtěl bych řídit speciál R5“
Jakub Šafránek: „Láká mě cesta Buggy1600“

WRX a WRC spojují síly!


Hansen se těší na novou spolupráci

Komentáře
Reklama

Související články


Předehra Kopné se odehraje na Rakové
27. dubna 2022 - 21:49   

Loni v Klatovech vládli "Zippo" a Kopecký
21. dubna 2022 - 09:58   

Rally magazín 03/2022
27. dubna 2022 - 11:29   

Dominik Stříteský k vyloučení na Valašce
14. dubna 2022 - 15:21   Nejčtenější články
O čem se mluví?