I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Rally magazín 03/2021

Ostatní (ČR)
Jaroslav Jugas
28. dubna 2021 - 12:09
469×
3 minuty čtení

Právě vyšlo letošní třetí číslo populárního motoristického časopisu pro příznivce rallysportu RALLY magazín. Časopis tradičně míří i do distribuce. Co se dočtete uvnitř?

Kowax Valašská rally ValMez - Grjazin létal, Kopecký držel pozice


Seriál mistrovství České republiky odstartoval i přes problémy s epidemickou situací podle svého plánu, v 39. ročníku Kowax Valašské rally Valmez dominoval 23letý Nikolaj Grjazin.

Návrat RZ Poličná - Valaška vrátila do hry historii


Kateřinice, Pržno, Poličná, Mikulůvka, Jarcová a Oznice. Když jména těchto valašských obcí vyslovíte před fanouškem rally, okamžitě je zařadí do historie zlínské Barum rally a posléze i Valašské rally. A devítikilometrový úsek Poličná–Jarcová se objevil v harmonogramu Valašky.

Ocenění činovníků RZ - Karel Pressler a jeho tým


Cílem všech v pozadí rally je zajistit co nejvyšší bezpečnost. Nejde to samozřejmě bez kvalifikovaných a zkušených bezpečnostních činovníků na jednotlivých podnicích.

Preview ME historiků + Vltava - Historici míří po roce do Klatov


Loni se ze známých důvodů nekonala nejen tradiční Historic Rallye Vltava, ale ani celý seriál ME historických soutěžních vozů. Letos vypadá situace podstatně lépe a účastníci FIA European Historic Rally Championship už mají za sebou úvodní soutěž v Itálii.

Tomáš Enge - „Dakarského ducha jsem potkal“


Tomáš Enge vyzkoušel v motoristickém sportu velké množství disciplín. Dakar přinesl další jeho premiéru a zároveň splnění snu.

Otakar Zenkl mladší přebírá štafetu od otce


Jméno Ota Zenkl je v motoristických kuloárech všeobecně známé. Ota sám byl také aktivním jezdcem a startoval na mnoha domácích i zahraničních soutěžích, občas také v závodech do vrchu. V posledních letech se jméno Otakar Zenkl do startovních listin vrací. Jde o Otakara Zenkla mladšího, třiadvacetiletého syna z motoristické rodiny Zenklových.

Jan Pilař - „Rally mě baví nejen jako soutěžáka“


Rallyovým příznivcům je Jan Pilař (narozen 30. října 1982) mnohdy známější než pod svým oficiálním jménem jako „WRCko“.Škoda v motorsportu (3. díl) - Škoda 180 / 200 RS


V první polovině sedmdesátých let se značka Škoda pokoušela najít způsob, jak zvýšit konkurenceschopnost svých závodních a soutěžních vozů. Výsledkem snahy mnoha zapálených lidí bylo několik zajímavých technických řešení, která se zúročila ve stavbě tří atraktivních prototypů Škoda 180 / 200 RS.

Stanislav Kafka + Michal Velebný - Zachráněný kus závodní historieMSR: Rally Slovakia Ring - Exhibice Grzyba na Slovakia Ringu


Mistrovství Slovenska v automobilových soutěžích 2021 odstartovalo sezonu na okruhu u Orechovej Potoni. Z vítězství se radovala polská posádka Grzegorz Grzyb a Michal Poraszisz na voze Škoda Fabia Rally2 evo.

WRC: Chorvatská rally ve WRC


Turistika ve službách rally aneb Rally Croatia ve WRC.

Martijn Wydaeghe


Když v polovině ledna Thierry Neuville oznámil, že v nové sezoně již nebude pokračovat se svým dlouholetým spolujezdcem Nicolasem Gilsoulem, bylo pro mnohé možná překvapením oslovení Martijna Wydaeghea.

World Cup Cross­‑Country Bajas


Průlet úvodními podniky seriálu baja.

Zkratka AER už má dva významy


Ve světě dálkových rally dosud AER znamenalo alternativní označení pro Africa Eco Race, závod z Evropy do senegalského Dakaru, který se jezdí od roku 2009. Nyní přibyla druhá rally se stejnou zkratkou. Její název je Algeria Eco Race.

Autokros - Rallykros CZ + WRX


Petr Bartoš: „Nic nebude víc než Nová Paka“
Radek Franc – mechanik, spotter i komisař
Eliška Pytlounová: „Autokros, nebo zpívání? Autokros“

Uvnitř týmu!


Měli jsme šanci nahlédnout do zákulisí fungování týmu Hansen Motorsport při závodě mistrovství světa v rallykrosu...

Komentáře
Reklama

Související články


Rally magazín 03/2022
27. dubna 2022 - 11:29   

Dominik Stříteský k vyloučení na Valašce
14. dubna 2022 - 15:21   

Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Nejčtenější články
O čem se mluví?