I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Rally magazín 04/2021

Ostatní (ČR)
Jaroslav Jugas
27. května 2021 - 15:28
294×
3 minuty čtení

Právě vyšlo letošní čtvrté číslo populárního motoristického časopisu pro příznivce rallysportu RALLY magazín. Časopis tradičně míří i do distribuce. Co se dočtete uvnitř?

Rallye Šumava Klatovy - Napotřetí už vše klaplo


Jubilejní 55. Rallye Šumava Klatovy se díky loňskému lockdownu odehrála s ročním opožděním a přesně 57 let po svém úvodním ročníku v roce 1964.

Karel Trojan - Vzpomínám na éru WRC v Čechách a tratě obsypané lidmi


Karel Trojan patří ke stálicím české scény. Úspěšně pokračuje ve šlépějích svého otce, kterého loni dokonce překonal co do počtu startů.

Toyota GR Yaris - „Safety car“ při českých rally


Sportovní Toyota GR Yaris bude sloužit jako Safety Car při závodech mistrovství ČR a Slovenska v rally. Používat ji bude tým předjezdců Křenek Safety rallye teamu.

Historic Rallye Vltava - „Zippův“ drtivý finiš


Ačkoliv letos do Klatov přijela jen hrstka obvyklých zahraničních posádek, kvalita nechyběla. Během dvou dnů probíhal urputný souboj nejen o první příčku, ale i o bronz a o některá další místa. Bitvu dvou legendárních německých značek Audi a Porsche rozhodla ve prospěch čtyř kruhů až závěrečná vložka.

Historic Rallye Vltava (MČR) - Česká Vltava poprvé pro KáňuVojtěch Štajf - V historicích vidím svou budoucnost


Historic Rallye Vltava dala zavzpomínat na nedávné úspěšné tažení Hájek Rally Teamu na českých i evropských tratích. Vojtěchu Štajfovi pak chyběly k evropskému bronzu pouhé 2,2 sekundy.Risto Pietiläinen - Rally se opouští těžko


Ve startovní listině Historic Rallye Vltava se objevilo zajímavé jméno na sedadle spolujezdce v podobě Rista Pietiläinena. Risto má na svém kontě přes sto startů na soutěžích mistrovství světa, třináct pódiových umístění, včetně jednoho absolutního vítězství na Švédské rally 2001 s Peugeotem 206 WRC. S Harrim Rovanperou tvořili dlouhou dobu nerozlučitelnou dvojici. Proto není překvapením, že to byl on, kdo dostal důvěru, aby v úplných začátcích navigoval jeho syna Kalleho.

David Komárek - V motorsportu rozhodují zkušenosti


Několik úvodních klání Rentor Rally Cupu absolvoval i rodák z Okříšek David Komárek (nar. 5. srpna 1975). Pro mnohé úspěšný pilot v závodech do vrchu, pro soutěžáky ovšem také rallysprintový šampión 2003 v kategorii produkčních vozů. Proto jsme se jezdce z Vysočiny zeptali, co ho ke startu na kopřivnickém polygonu vedlo, zda neplánuje návrat na soutěžní tratě.

Hynek Středa


Hynek Středa nečekaně opustil startovní pole automobilových rally, ale určitě se mu splnila spousta rallyových přání.

Škoda v motorsportu (4. díl)


Škoda 130 RS - Jak se rodila legendární stotřicítka
Počátkem sedmdesátých let vzniklo pod značkou Škoda velké množství prototypů. Bylo na čase nasbírané zkušenosti zúročit na mezinárodní scéně. Zrodila se legendární Škoda 130 RS, která se dočkala přezdívky „Porsche z východu“ a stala se nejúspěšnějším závodním i soutěžním vozem okřídleného šípu celého minulého století.

WRC: Rally Croatia - Ogier s Ingrassiou si podmanili Chorvatsko


Nervy drásající závěr vynesl k prvenství v Chorvatské rally posádku Toyoty Sébastien Ogier – Julien Ingrassia.

Nástup Quattra


Před 40 lety začala v rally současná éra soutěžních vozů s přeplňovanými motory a pohonem všech čtyř kol. Nositelem této revoluční techniky bylo legendární Audi Quattro. Premiérová sezona 1981 naznačila drtivý potenciál německé technologie, ale komplikovaná technika se prosazovala jen pomalu a tituly ještě sbírali jezdci s konvenčními auty. Audi dominovalo jen na třech soutěžích, ale Michele Moutonová se díky quattru stala první a dosud jedinou ženou, která dokázala vyhrát soutěž seriálu MS.

World Cup Cross-Country Rallies


Andalucía Rally

Autokros - Rallykros CZ + WRX


Otakar Výborný: „Diváci dodávají energii!“
Filip Duřt: „Autokrosu chci zůstat věrný“
ZSE autokros - Vighizzolo d’Este

Rallykros míří znovu za oceán!


Hned několik týmů, a to i evropských se hlásí k účasti v nově vzniklém seriálu Nitro Rallycross, který začne na americkém kontinentu v září. Za jeho vznikem stojí Travis Pastrana. Svůj záměr startovat už potvrdily švédské týmy OMSE a EKS JC.

Komentáře
Reklama

Související články

Rally magazín 05/2021
15. června 2021 - 20:05   

Šumavská premiéra Dominika Stříteského
07. května 2021 - 08:37   


Koukej, bude to oukej
09. září 2021 - 15:19   

Boj o vítězství v Poháru 2+ se přiostřuje
09. září 2021 - 12:18