I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Rally magazín 05/2021

Ostatní (ČR)
Jaroslav Jugas
15. června 2021 - 20:05
353×
3 minuty čtení

Právě vyšlo letošní páté číslo populárního motoristického časopisu pro příznivce rallysportu RALLY magazín. Časopis tradičně míří i do distribuce. Co se dočtete uvnitř?

Jan Kopecký - V Hustopečích se vždy trochu více odvážeme


Jan Kopecký přijede do Hustopečí v roli lídra českého šampionátu. Navíc své sídlo tam má i Agrotec Škoda Rally Team, který společně s Janem Hloušek v letošní sezoně reprezentuje.

Petr Pavlát (Rally Bohemia) - Hledáme technicky náročné a pomalejší profily RZ


Rally Bohemia patří k tradičním podnikům našeho domácího šampionátu v rally.

Auto UH Rallysprint Kopná - Valašský „mistrák“ pro Erika Caise


Seriál jednodenních podniků RSS odstartoval vzhledem k jarní epidemické situaci s pětitýdenním zpožděním, ve Slušovicích se závodilo v původním termínu Rallye Český Krumlov.

Lak Racing Rallye Plzeň - Plzeňan Pech velel návratu rallysportu do města piva


Třicet let čekala Plzeň na obnovení svojí rally a konečně se dočkala. A vítězství zůstalo doma zásluhou Václava Pecha s Petrem Uhlem.Václav Kopáček - Jako spolujezdec se snažím předat své zkušenosti, ale pravý zážitek je pro mě za volantem


Václava Kopáčka jsme na startu v České republice letos již párkrát viděli, ale v trochu jiné roli než na uplynulé Rallye Plzeň, kde po delší době usedl za volant vozu specifikace R5. Třetím místem dokázal, že rychlost neztratil, ačkoliv byl v poslední době vidět zejména na sedadle spolujezdce vedle Davida Tomka nebo Petra Kačírka. Blovický jezdec se také objevuje na závodech ve Spojených arabských emirátech se Subaru Impreza STI. Co ho tam táhne?

Vladimír Barvík - Jubilejní ročník Barumky si nenechám ujít


Rok 2021 je pro Vladimíra Barvíka významný hned z několika pohledů. V polovině března oslavil zlínský jezdec své padesátiny (nar. 19. března 1971). Stejné jubileum bude slavit v srpnu i zlínská Barum Czech rally, kde Vladimír nechce chybět. Prvním jezdeckým testem se stal Rallysprint Kopná, kde Barvíka s Jonáškem zastavil dvojitý defekt v RZ3…

Petr Němec - Vývoj žigulíků se nezastavil


Překvapivým vítězem historické kategorie se při Rallysprintu Kopná stal Petr Němec. S nově postavenou Ladou 2105 VFTS dokázal v náročných podmínkách porazit soupeře se silnějšími čtyřkolkami. Není od věci připomenout, že závodí s výrazným zdravotním handicapem, protože má na pravé ruce protézu. Rodina Němců z Fryštáku je v automobilovém sportu pojmem. Otec Zdeněk jezdil okruhy a kopce, v tradici pokračuje i bratr Zdeněk a dcera Petra.

Vzpomínky - Zdeněk Pipota, Lubislav Hlávka


Arazim a Gál: „Pípa byl jen jeden.“
Lubislav Hlávka měl rally v genech.

ČMPR: Historie a současnost Radouňské rallye


Naším snem je uspořádat celou rallye v noci
Petr Michálek o nejpopulárnějším závodě ČMPR.

Škoda v motorsportu (5. díl) - Škoda 130 LR


Škoda 130 LR skupiny B navázala na úspěchy předchozí stotřicítky, ale její kariéra trvala na mezinárodní scéně pouhé dva roky.

MSR: Rallye Tatry - Vykročil Grzyb za šestým titulem?Preview ERC


E. Cais - Jubilejní Barumka bude výzvou
D. Polášek - Zlínský nováček v ERC3 Junior
Šachovnicový praporek odmávne odložený start mistrovství Evropy v polovině června u našich severních sousedů.

WRC: Rally de Portugal - Trable hyundaiů obdarovaly Evanse


Elfyn Evans vytěžil z vývoje Portugalské rally maximum a po dvou druhých místech konečně v sezoně vystoupal na nejvyšší stupínek.

Porsche 924 GTS Rally


Legendární německá značka Porsche úspěšně startovala v rally zejména v šedesátých a sedmdesátých letech. Později hájily její barvy pouze soukromé týmy. Výjimkou byl rok 1981. Populární domácí jezdec Walter Röhrl se ocitl bez angažmá a automobilka postavila speciálně pro něj unikátní Porsche 924 GTS Rally.

Autokros - Rallykros CZ


Předseda komise Off-road Milan Tejchman - Rozvolnění nám dává naději nějak závodit.

Rallykros - Zónový šampionát odstartoval rallykrosovou sezonu!


Český a zónový šampionát po dubnovém odložení odstartoval ve druhé polovině května v polském Slomczynu. Mistrovství Zóny střední Evropy následně pokračovalo v maďarské Mariapócsi. Oba závody za účasti diváků.

Komentáře
Reklama

Související články

Rally magazín 04/2021
27. května 2021 - 15:28   

Koukej, bude to oukej
09. září 2021 - 15:19   

Boj o vítězství v Poháru 2+ se přiostřuje
09. září 2021 - 12:18   

Rally magazín 06/2021
27. července 2021 - 11:24   


Rally magazín 07/2021
29. srpna 2021 - 23:05