I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Koukej, bude to oukej

Rallysprint série
Lukáš Chum
09. září 2021 - 15:19
933×
3 minuty čtení

Předně bude na co koukat. Start obhájce loňského vítězství byl jižodepsaný, ale nakonec se na start Petr Semerád se startovním číslem 1 přecejen postaví. Beze změny na sedadle spolujezdce, s o to větší změnou svého závodního náčiní.

Petr Semerád totiž usedne do vozu Mitsubishi Mirage Open N, ve kterém měl podle původního plánu startovat jeho bratr Martin. Ten tak XXIX. ročník Rally Vyškov stráví pouze v roli diváka. Pro Petra Semeráda to bude premiéra s technikou třídy Open N. Měřit síly s vozy R5, respektive Rally2 pravděpodobně nebude snadné, i tak ale jistě bude svou jízdou bavit jak sám sebe, tak diváky. Poděkování za rychlou reakci patří celé závodnické rodině Semerádů.

A co znamená již zmíněné „Koukej, bude to oukej“? Aby nikomu nic z vyškovské rally neuniklo, pořadatelé XXIX. Rally Vyškov připravili ve spolupráci se sports-online.cz přímýpřenos se záběry ze zajímavých částí rychlostních zkoušek. Bohaté zkušenosti se streamy při závodech do vrchu si můžete již nyní prohlédnout na záznamech na webu multistream.cz. Právě tam uvidíte i živý přenos z Rally Vyškov. A jaký bude program?

Začátek livestreamu bude vždy na všech testech se startem prvního soutěžního vozu, přičemž záběry uvidíte z každé rychlostní zkoušky. Na rychlostní zkoušce 1/5 „Topolanská“ nabídne kamera pohled na výjezd z poldru, příjezd po šotolinové cestě k mostu pod dálnicí u Topolan, průjezd esíčkem pod mostem a kompresi přes hlavní silnici. Na měřeném testu 2/6 „Podivická“ budou umístěny kamery hned dvě a to v hojně navštěvovaném místě farmy Zelená Hora. Jedna nabídne pohled na přijíždějící vozidla, levé odbočení za balík, odjezd za technické budovy a šotolinovou část výjezdu. Druhá kamera bude stacionární a bude snímat odjezd přes pověstnou díru, která bude i letos suchá. Na rychlostní zkoušce 3/7 „Račická“ bude možné sledovat již kultovní místo vyškovské rally – Tomaštíkův skok. Zde s ohledem na bezpečnost budou dvě stacionární kamery. Jedna bude snímat skok z předního pohledu a druhá dopad a odjezd. Na měřeném testu 4/8 „Hlubočanská“ bude k vidění úvodní zakroucená pasáž hned po startu. Poslední kameru, kterou pořadatelé nazvali „neposedná“, bude opravdu neposedná. Díky ní uvidí diváci živého přenosu start i cíl soutěže na parkovišti u okružní křižovatky u Agrodomu ve Vyškově a v době oběda se přesune do přeskupení na rozhovory. Neposedná kamera nakoukne také na dispečink nebo do zákulisí ředitelství rally. Přenos bude samozřejmě provázen i komentářem. Ivo Studený, který si odbyde svoji premiéru v tomto projektu, bude komentovat během živého přenosu výsledky a další zajímavosti.„Určitě se na živý přenos těším. Komentování je závislost stejně jako vše kolem rally, takže po letošní Rally Bohemia, kde jsem komentoval divácká místa, mi již hlas naskočil do správné tóniny. Doufám, že všechno technicky klapne, jak má a posuneme sledování rally na vyšší úroveň. Pokud se tento projekt podaří ke spokojenosti pořadatelů i diváků, tak se sports-online.cz nebude bránit spolupráci s dalšími pořadateli,“ komentuje dění kolem sobotního živého přenosu jeho moderátor Ivo Studený.


Nezbývá než pozvat diváky k tratím XXIX. ročníku Rally Vyškov. Veškeré důležité informace jsou již nyní dostupné na webu soutěže www.rallyvyskov.cz. Sledovat živý přenos můžou jak diváci, kteří budou na místě, tak i ti, kteří do Vyškova nedorazí, na webu www.multistream.cz od sobotního rána. Spoustu zajímavého obsahu uvidíte také na profilech Rally Vyškov na Facebooku a Instagramu.

Komentáře
Reklama

Související články
Stovka přihlášených posádek ve Vyškově
05. září 2021 - 11:28   Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Boj o vítězství v Poháru 2+ se přiostřuje
09. září 2021 - 12:18   Nejčtenější články
O čem se mluví?