I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Černý se rozděluje s Černohorským: Petře, děkujeme!

Ostatní (ČR)
Jiří Košta
07. března 2022 - 16:27
586×
2 minuty čtení

Po krásných osmi sezónách se rally jezdec Jan Černý loučí s Petrem Černohorským v roli navigátora, a společné cesty se tak rozdělují. Jan s Petrem tvořili posádku od roku 2015. Společný debut si odbyli při Rally Šumava, v týmu Romana Kresty pod názvem Mogul Adell Racing, s vozem Škoda Fabia S2000.

„Vzhledem k rozdílnosti našich sportovních povah, a velkému věkovému rozdílu je až neuvěřitelné, jak dlouho jsme to společně vydrželi. Zároveň si myslím, že jsme si předali mnoho pozitivního. Když pánbůh rozdával talent, Honza stál nepochybně v první řadě. A tak přeji Honzovi hodně štěstí, aby stál i první v cíli, protože sportovní kariéra je strašně rychlá. Měl vedle sebe živý důkaz,“ říká Černohorský.


Foto: Archiv týmu


Petr navigoval Honzu ve více než sto soutěžích po celé Evropě, přičemž naposledy letos v lednu během Rally Monte Carlo.

„S Petrem jsme zažili výhry, prohry, smutek, ale i radost. Procestovali jsme zajímavé kouty světa. Závodili jsme s různými vozy jako Fabia S2000, Fiesta R5, Polo R5, Fabia R5, ale vyzkoušeli jsme si i historika,“ hodnotí uplynulá léta Černý.

„Jako třešničku na dortu beru poslední společný závod Rally Monte Carlo s Fordem Fiesta Rally3. Sice jsme těsně nevyhráli, což mě vzhledem k okolnostem mrzí ještě víc, přesto jsme za ty roky dokázali mnohé. Jedno je jisté, bez petra bych toho nedosáhl. Můžu říct, že ač to tak na začátku spolupráce nevypadalo, stali se z nás přátelé, a jsem rád, že to tak i zůstane.“

„Děkuji Ti Petře za veškerou práci a podporu, kterou jsi mi během let dodával. Postupně jsme pracovali a vyvíjeli se. Udělal jsi obrovský progres ve své práci, a já jsem šťastný a vděčný, že jsme spolu zažili tolik hezkého. Věřím, že na Milešovku nezanevřeš, také, že do toho znovu naskočíš, a vychováš někoho dalšího. Ať se daří!“

Komentáře
Reklama

Související článkyRally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   

Rally magazín 01/2022
23. února 2022 - 09:03   

Erik Cais: Na Monte je hlavní týmová souhra
25. ledna 2022 - 09:25   


Pecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava
05. května 2022 - 13:30   

Nejčtenější články
O čem se mluví?