I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Filip Kohn má za sebou debut s Fordem Fiesta Rally3

Ostatní (ČR)
Jiří Košta
12. března 2022 - 11:06
844×
1 minuta čtení

Vycházející hvězda české rally scény Filip Kohn má za sebou premiéru se závodním speciálem Ford Fiesta Rally3, který naposledy proháněl Jan Černý po okreskách v Monte Carlu.

Vůz z dílen LMP Racing v barvách Jantar Teamu tak měl před sebou návrat po menší pauze. Černožlutý vůz měl občas vlastní hlavu, ale přesto mohl Filip absolvovat jízdy i v ostřejším tempu.

Filip Kohn se svým navigátorem Tomášem Střeskou.


„První svezení s Fordem Fiestou Rally3 bylo úžasné. Nastaly ale technické problémy s převodovkou a softwarem, načež později také s poloosami. Nakonec se to ale klukům z LMP Racing podařilo vyřešit, takže jsme dokázali odjet pár kol s plně funkčním autem,“ říká Kohn ke své premiéře.


Jelikož spadá mladík do JC Academy, nemohl na Autodromu v Sosnové chybět ani samotný Jan Černý. Čech se po studiu Angličtiny vrátil do své rodné země, aby mohl být nápomocen Filipovi přímo na místě. Kohn byl v rukách toho nejpovolanějšího muže, což mu pomohlo k seznámení se s vozem přímo před jeho jízdou.„Je to prostě fantastický vůz. Když mě svezl Honza, tak mi to úplně otevřelo oči, protože jsem viděl plný potenciál vozu, hlavně jak s vozem najíždět a vyjíždět ze zatáček. Bylo to pro mě nesmírně důležité, protože pro poslední jízdy s Fiestou už jsem si více věřil na brzdách. Ale samozřejmě toto je hlavně o kilometrech, které mě v nejbližší době budou ještě čekat. První závod s Fiestou bych měl jet v Česku v rámci Valašské rally, na což už se velmi těším,“ dodává český rally jezdec.
Zdroj – Foto: JC Academy

Komentáře
Reklama

Související články


Erik Cais vyhlášen Talentem roku 2019 FIA CEZ
29. prosince 2019 - 13:28   

Nová podoba Junior WRC
05. prosince 2017 - 17:00   

Rally magazín 03/2022
27. dubna 2022 - 11:29   

Dominik Stříteský k vyloučení na Valašce
14. dubna 2022 - 15:21   


Pecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava
05. května 2022 - 13:30   

Nejčtenější články
O čem se mluví?