I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Rally magazín 02/2022

Ostatní (ČR)
Jaroslav Jugas
31. března 2022 - 19:28
958×
4 minuty čtení

Právě vyšlo letošní druhé číslo populárního motoristického časopisu pro příznivce rallysportu RALLY magazín. Časopis tradičně míří i do distribuce. Co se dočtete uvnitř?

Preview MČR v rally - Nová soutěž a změny v řádech


Český šampión v rally 2022 vzejde nově z osmi dílčích závodů. Posledním závodem kalendáře bude v polovině října německá 3-Städte Rallye.

MČR v rally historiků


V poslední době rychle roste popularita národního mistrovství historických vozů, to ale nově čekají velké změny. Šampionáty totiž budou hned dva a budou kopírovat kalendáře vozů soudobých.

Tomáš Kunc - Snad máme nelehkou dobu za sebou


Poslední dvě závodní sezony měly ke standardům předchozích let hodně daleko. K aktuálním tématům světového i českého motorsportu jsme požádali o vyjádření generálního sekretáře AČR Tomáše Kunce.Dominik Stříteský - Skok mezi velké kluky a bonusy od Škody Motorsport


Ani několik nedokončených závodů na konci loňské sezóny mic nemění na skutečnosti, že posádka Dominik Stříteský – Jiří Hovorka bude nastupovat do domácí sezony 2022 v pozici černých koní šampionátu.

Valaška slaví čtyřicáté jubileum


Čas nejde zastavit. Někdy je to dobře, jindy ne. Ať tak, či onak, z Valašské rally se stala motoris­‑tická dáma v nejlepších letech.

Pozvánka KOWAX Valašská rally ValMez


ValMez středobodem Valašky + mapa

Milan Poživil - Podařený restart kariéry


Sportovní kariéru Milana Poživila lze rozdělit na dvě období. První od roku 1992 do 2004. Následně po patnácti letech, v roce 2020, ohlásil svůj návrat.

Martina Škardová - „Sajdkára? Něco šíleného“


Návrat na sedadlo spolujezdce loni uskutečnila Martina Šlehoferová. Letos plánuje počet startů ještě navýšit. To však již pod staronovým příjmením Škardová.

Lubomír Světinský - Jedinou cestou vpřed je R5


Lubomír Světinský závodí v různých motoristických disciplínách už pěknou řádku let, ale v rally je víceméně nováčkem. Dokonce zatím postrádá soutěžní licenci. Přesto loni se svou Imprezou N12B suverénně ovládl ČMPR a úspěšně startuje i v Rentor Cupu nebo Monte Komvet.

Vladimír Hanuš - „Srdce bije pro Vyškov a Hustopeče“


Jedním z kandidátů na čelní příčky v rámci slovenské klasifikace bude při Valašské rally ValMez Vladimír Hanuš (ročník 1976). Jezdec ze slovenského města Čadca je na našich tratích pravidelným hostem, v oblibě má zejména podniky s úseky na nezpevněném povrchu.

ERC: Rally Serras de Fafe - Polo ve španělských službách


Vítězem premiérové soutěže ME v režii nového promotéra se stal Španěl Nil Solans se zastaralým Volkswagenem Polo GTI R5.

WRC: Rally Sweden - Rovanperä sněhovým králem


Závodění v zimních podmínkách má svá specifika. Podruhé v řadě je nejlépe zvládl finský jezdec Kalle Rovanperä, pilotující vůz Toyota GR Yaris Rally1. V cestě za prvenstvím na Švédské rally jej nezastavila ani pozice prvního jezdce na trati v úvodní etapě.

Vikingské zlato aneb Solbergova soukromá sbírka aut


Skandinávie je svou nedotčenou přírodou a rozlehlými lesy ráj pro milovníky přírody, lovce a sběrače darů lesa. Jedním z nich je i Petter Solberg. Ten však místo hub a lesních plodů posbíral nespočet vítězných pohárů a trofejí, včetně tří titulů mistra světa. Kromě toho také vlastní historické automobilové skvosty. Při Švédské rally nám Petter Solberg otevřel dveře do své rozsáhlé soukromé sbírky.

Střípky z historie Švédské rally


I když se v současnosti znovu uvažuje o zařazení druhé zimní rally, Švédská rally je v kalendáři mistrovství světa jedinečnou soutěží. Patří k zakladatelům seriálu MS, ale její historie je mnohem starší.

WRRC 2022 - Nová éra dálkových závodů?!


Dálkové závodění dostává nový formát. Ze světového poháru je mistrovství světa, seriál má promotéra, kterým je společnost A.S.O. (Amaury Sport Organisation), stojící i za Rallye Dakar. Druhou ligu tvoří seriál víkendových závodů formátu baja.

Autokros - Rallykros CZ + WRX


Jakub Vymazal - „Lidé se musí bavit“
Přerovský závod autokrosového mistrovství Evropy byl loni vyhodnocen jako nejvydařenější z celého seriálu.

Jakub Novotný: „Zvýšíme výkon motoru“
Arnošt Florián: „Letos chceme oba tituly“

Kartcross MASCOM Cup


Kartcrossovým suverénem posledních sezon je Petr Doležal. Tomu se loni podařilo ovládnout absolutní klasifikaci MASCOM Cupu již počtvrté v řadě.

WRX: První rok elektrického rallykrosu. Kdo se hlásí o titul?


Psal se rok 1967 a v anglickém Lydden Hillu začal rallykros psát svou historii. V hlavě Roberta Reeda vznikl nápad přenosu krátkého automobilového závodu na televizní obrazovky. Po pětapadesáti letech začne tento sport psát svou další historii. Tentokrát elektrickou.

Komentáře
Reklama

Související články
Úspěch Dominika Stříteského na Šumavě
15. května 2022 - 17:08   


Rally magazín 03/2022
27. dubna 2022 - 11:29   

Dominik Stříteský k vyloučení na Valašce
14. dubna 2022 - 15:21   

Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Nejčtenější články
O čem se mluví?