I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Mareš s Buchou na Valašce s novým týmem

Mistrovství České republiky
Lukáš Chum
06. dubna 2022 - 23:01
374×
1 minuta čtení

Již o nadcházejícím víkendu odstartuje na Valašsku nová sezona mistrovství České republiky v rally a na jejím startu ani letos nebudou chybět Filip Mareš s Radovanem Buchou. Loňští vicemistři pokračují již třetím rokem v úspěšném projektu dealerského týmu pod hlavičkou LAURETA AUTO Škoda Teamu s generální podporou společnosti Entry Engineering ve voze Škoda Fabia Rally2 Evo.

Během zimní přestávky se v týmu uskutečnila jedna zásadní změna a o přípravu soutěžní techniky se bude starat nově vzniklý tým.

„Na novou sezonu se už všichni hodně těšíme. V posledních měsících jsme opravdu tvrdě pracovali a na startu Valašky budeme premiérově s vlastním týmem. Moc děkujeme za důvěru všem našim partnerům, kteří nám věří a podpořili nás. Bylo to náročné období, dali jsme do příprav opravdu všechno a já věřím, že se naše úsilí odrazí i ve výsledcích,“ vysvětluje Filip Mareš, který bude i letos obouvat pneumatiky Michelin.
Semčický jezdec pokračuje také ve spolupráci s navigátorem Radovanem Buchou.

„Po dlouhé zimní pauze se konečně vracíme do závodního auta. Startu Valašky se už nemůžeme dočkat. Bude to pro celý náš tým první skutečná zkouška a velká výzva. Stejně jako celá sezona, ve které chceme v českém mistrovství útočit na nejvyšší příčky. Kromě toho pracujeme také na zajištění několika startů v šampionátu ERC,“ poodhalil letošní plány Radek Bucha.


Valašská Rally, kde Mareš s Buchou loni obsadili třetí místo, má na programu dvě etapy. Již tento pátek je na programu shakedown, v sobotu dopoledne pak odstartuje samotný závod. Vítěze budeme znát v neděli odpoledne po absolvování 150 měřených kilometrů.
Zdroj – Foto: Laureta Auto Škoda Team

Komentáře
Reklama

Související články


Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Rally magazín 03/2022
27. dubna 2022 - 11:29   

Dominik Stříteský k vyloučení na Valašce
14. dubna 2022 - 15:21   

Úspěch Dominika Stříteského na Šumavě
15. května 2022 - 17:08   

Adam Březík: Plán pro Šumavu jsme splnili
12. května 2022 - 14:07   

Nejčtenější články
O čem se mluví?