I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Jan Kopecký vstoupil do sezóny třetím místem

Mistrovství České republiky
Tomáš Wanka
11. dubna 2022 - 15:01
360×
2 minuty čtení

Svoji druhou sezónu v barvách dealerského Agrotec Škoda Rally Teamu odstartovala posádka Jan Kopecký – Jan Hloušek s vozem Škoda Fabia Rally2 evo na Kowax Valašské Rally ValMez.

Začátek soutěže posádce vyšel a hned od první rychlostní zkoušky se usadila ve vedení. Soupeři ale nechtěli dát nic zadarmo, a tak na čele výsledkové listiny probíhaly krásné souboje, které fanoušky musely rozhodně bavit. Náročnost soutěže pak korunovalo měnící se aprílové počasí.

Po sobotní etapě ale mohla v týmu panovat spokojenost, protože si na čele držela více než desetisekundový náskok.

První nedělní sekce byla pro Jan Kopeckého ještě dobrá a svůj náskok si udržoval. Ještě před závěrečnou rychlostní zkouškou měl na oba soupeře náskok více než 9 vteřin. Rozhodnout se mělo na náročné, téměř 20 kilometrů dlouhé rychlostní zkoušce Velká Lhota. Tam ale byli oba soupeři rychlejší a Jan Kopecký s Janem Hlouškem se propadli až na 3. místo. Necelých 9 vteřin chybělo na vítězného Václava Pecha, na druhé místo Filipa Mareše pak necelých 5 vteřin.Co se stalo v závěru soutěže? Jan Kopecký tuší příčinu.

„Od letošního roku jezdíme nově na pneumatikách Pirelli. Nemám s nimi zatím moc zkušeností, zvláště v takto náročných měnících se podmínkách a za nízkých teplot. Pokud bylo stabilní počasí, tak fungovaly velmi dobře. Suché na suchu, mokré na mokru, tam jsem byl spokojen. Problém nastával, pokud se podmínky měnily, což se přesně stalo na poslední zkoušce. Odstartovali jsme za sucha, po chvíli začalo sněžit a dole u Bystřičky zase pršelo. Dal jsem do toho všechno, jel jsem naplno, ale chyběla nám prostě v těchto podmínkách dostatečná přilnavost. Musíme analyzovat data s techniky od Pirelli a pokusit se najít vhodné řešení, protože není vyloučeno, že podobné podmínky budou i na Šumavě. Musím ale ocenit i Václava Pecha a Filipa Mareše, kteří do toho šli naplno a nezbývá jim než pogratulovat.Třetí místo na takhle náročné soutěži není špatné a celý tým bude tvrdě pracovat, abychom na příští soutěži byli úspěšnější.“


Další start čeká Agrotec Škoda Rally Team druhý květnový víkend na Rallye Šumava v Klatovech. Napínavé souboje na Valašce jsou tou nejlepší pozvánkou.

Komentáře
Reklama

Související články

Sedmé vítězství Honzy Kopeckého na Šumavě
11. května 2022 - 08:52   

Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Úspěch Dominika Stříteského na Šumavě
15. května 2022 - 17:08   

Adam Březík: Plán pro Šumavu jsme splnili
12. května 2022 - 14:07   Nejčtenější články
O čem se mluví?