I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Pecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava

Mistrovství České republiky
Václav Pech Media
05. května 2022 - 13:30
990×
2 minuty čtení

Rallye Šumavu považují Pech s Uhlem za svou domácí soutěž. EuroOil team s posádkou Václav Pech jun. – Petr Uhel a s vozem Ford Focus WRC samozřejmě nemohou chybět o nadcházejícím víkendu na startu 56. ročníku nejstarší tuzemské automobilové soutěže Rallye Šumava započítávané do mistrovství ČR se startem v Klatovech.

Rallye Šumavu považují Pech s Uhlem za svou domácí soutěž, z Plzně do Klatov je to co by kamenem dohodil a i množství fanoušků, kteří za nimi jezdí, to jen dokládá. V letošním roce bude mít navíc posádka EuroOil teamu díky vyhrané první soutěži na Valašsku, privilegium startovat s číslem 1.„Těšíme se, především na slavnostní start a první rychlostku, kterou je populární a divácky oblíbený okruh u Čínova. Tady je vždy obrovské množství fanoušků a úplně fantastická dechberoucí atmosféra. Doufám, že se tím nenechám moc unést, protože v mé šestadvacetileté historii se mi zde několikrát povedlo v přemíře snahy o atraktivní průjezd, spadnout do příkopu. Naštěstí z toho vždy byla jen časová ztráta. Třikrát to závoďák vyhrabal zpátky na asfalt sám, ale jednou úplně na začátku mé kariéry nás museli lidi doslova z příkopu vynést,“ vzpomíná zamyšleně Pech jun. na minulé ročníky Šumavy a dodává již s úsměvem: „Kvůli tomu si mě také nejvíc před každým startem „Čínova“ dobírá Petr a říká, že všechny známé poslal koukat raději hned na start, aby nás určitě viděli.“


Letos si diváci Čínov skutečně užijí, protože se pojede v pátek i v sobotu a to pokaždé v jiném směru. Za tyto tři závodní dny se fanoušci mohou těšit na celkem 12 rychlostních zkoušek, kdy vyvrcholení by měly v neděli obstarat dva průjezdy přes legendární kopec Koráb u Kdyně a i Zdebořická vložka před návratem do Klatov.„Především ze Zdebořické RZ, která je poslední, mám respekt. Je tam dlouhý šotolinový úsek lesem, kde je velice snadné prorazit pneumatiku, nebo udělat jinou jezdeckou chybu. V podstatě pár metrů před cílem celého závodu se zde dá vše prohrát. O to víc je to ale napínavější a nikdo nebude mít dokonce nic jistého,“ popisuje Pech.


Rallye Šumava odstartuje v pátek 6. května Klatovským okruhem na Čínově v 18 hod. a pokračovat bude v sobotu a v neděli, kdy je naplánovaný cíl soutěže na Klatovském náměstí ve 14 hod.

Komentáře
Reklama

Související články
Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Do Klatov se chystá přes 160 posádek
02. května 2022 - 12:36   

Erik Cais obhájil prvenství na Kopné
02. května 2022 - 10:08   

Nejčtenější články
O čem se mluví?