I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Rally magazín 04/2022

Ostatní (ČR)
Jaroslav Jugas
18. května 2022 - 08:07
1088×
3 minuty čtení

Právě vyšlo letošní čtvrté číslo populárního motoristického časopisu pro příznivce rallysportu RALLY magazín. Časopis tradičně míří i do distribuce. Co se dočtete uvnitř?

Rallye Šumava Klatovy - Nečekaná rozuzlení v poslední sekci


Posádka Agrotec Škoda Rally Teamu Jan Kopecký s Janem Hlouškem obhájila prvenství na 56. Rallye Šumava Klatovy. Dramatický souboj o prvenství měl překvapivé vyvrcholení před závěrečnou sekcí soutěže, kdy u Fordu Focus WRC Václava Pecha zkolabovala hydraulika.

Jan Talaš - „Jsem rád za každou chvilku, kterou můžu s motorsportem strávit“


Na to, že uplynulá Rallye Šumava Klatovy byla teprve druhým startem Jana Talaše s vozem specifikace R5, zaznamenal na domácí půdě skvělý výsledek.Marcel Tuček - Marcello a jeho spolujezdci


Je to neuvěřitelné, ale už je to hodně přes čtyřicet let, co vídáme Marcela Tučka v rallysportu. I na stránkách našeho časopisu už se několikrát objevily rozhovory s touto legendou, proto jsme se rozhodli to tentokrát uchopit za trochu jiný konec.

Rentor Rallysprint Kopná - Erik Cais obhájil na Kopné prvenství


Fryštácký jezdec Erik Cais na voze Ford Fiesta R5 MkII vyhrál 27. ročník RENTOR Rallysprintu Kopná 2022. K obhajobě prvenství mu dopomohl spolujezdec Daniel Trunkát.

Pozvánka Rallye Český Krumlov


Mapa a časový harmonogram divácky oblíbené jihočeské soutěže.

Jan Jinderle - Jihočeský dravec
Miroslav Čabaj + Vladimír Štindl - „Rally je pro nás velká zábava“

EHRC: Historic Vltava Rallye - „Zippo“ obhájil vítězství


Jubilejní třicátý ročník Vltavy se mohl pochlubit výbornou startovní listinou. Současný trend mistrovství Evropy historiků, kde v posledních letech kralují vozy sk. A z devadesátých let, se v Klatovech nepotvrdil. Stejně jako loni zvítězil Ital Andrea Zivian, startující pod pseudonymem „Zippo“, s Audi Quattro z počátku osmdesátek.

Rallye Hořovice - Komárek byl ve svém živlu


Po dvouleté přestávce se Rallye Hořovice vrátila do obvyklé role zahajovací soutěže seriálu ČMPR. I když byla rozprostřena do dvou dnů, posádky se příliš nesvezly. Zejména páteční etapa byla koncipována jako závod do vrchu. Posádky absolvovaly třikrát po sobě krátký výjezd lesem. Není tedy divu, že dominoval zkušený vrchař David Komárek se svým ostrým Lancerem Evo VI.

Clio Trophy by Toksport WRT


Do jaké míry se lze zapojit do bojů mistrovsví Evropy se základním modelem nejnižší kategorie FIA? Na tuto otázku měl odpovědět start redaktora německého časopisu Rallye Reinera Kuhna s Renaultem Clio Rally5 na Azorských ostrovech. Nasedněme tedy do vozu a vydejme se na náročné šotolinové tratě.

Croatia rally - Historie se opakovala, Rovanperä tím šťastným


Podruhé v historii zavítal konvoj světového šampionátu v rally do Chorvatska, podruhé si vavříny odvezla značka Toyota. Tentokrát díky tandemu Kalle Rovanperä – Jonne Halttunen.

Mikolaj Marczyk - Letošní sezóna bude o sbírání zkušenostíVlastimil Majerčák prevzal pomyselnú štafetu dobšinského autošportuMartin Prokop - Se Zdeňkem Jůrkou se na Safari vrátíme


Od Portugalské rally naskočí do seriálu WRC2 jezdec Orlen Teamu Martin Prokop. Navigovat ho bude Michal Ernst, soutěžním vozem zůstává Ford Fiesta Rally2. Kromě
představení soutěžáckých plánů jsme se při rozhovoru s Martinem ještě vrátili i k Rallye Dakar.

1982 - Röhrlův mistrovský kousek


Legendární německý soutěžní jezdec Walter Röhrl oslavil sedmého března 75. narozeniny. Z jeho úspěšné jezdecké kariéry vyčnívá sezona 1982, kdy se mu podařil skutečný „Meisterstück“. Před 40 lety dokázal s konvenčním Opelem Ascona 400 porazit tovární jezdce týmu Audi Sport s přeplňovanými čtyřkolkami a vybojoval svůj druhý mistrovský titul.

Autokros CZ


Humpolec
Matschenberg
Jan Brožek: „Jsem hodně soutěživý typ“
Tomáš Vejmola: „Jízdu s kartem si užívám“

Rallykros CZ + WRX


Zónový a republikový šampionát odstartován!
Mistrovství Zóny střední Evropy 2022 začalo ve druhé polovině dubna dvěma závody
v maďarské Mariapócsi a polském Slomczynu, které se jely s týdenním rozestupem.
V Polsku oddstartovalo také MMČR.

Favorité mistrovství Evropy v rallykrosu


Na klasické rallykrosové trati v maďarském Nyirádu odstartuje letošní ročník mistrovství Evropy. V divizi RX1 se na start postaví téměř pětadvacet jezdců, v divizi RX3 jen třináct. Nechybí ani tři čeští jezdci.

Komentáře
Reklama

Související články

RRC vyhrál na Jännerrallye Simon Wagner
10. ledna 2020 - 16:25   Úspěch Dominika Stříteského na Šumavě
15. května 2022 - 17:08   

Adam Březík: Plán pro Šumavu jsme splnili
12. května 2022 - 14:07   


Sedmé vítězství Honzy Kopeckého na Šumavě
11. května 2022 - 08:52   

Nejčtenější články
O čem se mluví?