I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

JTRT: Po Praze chystáme velké překvapení do Slušovic

Ostatní (ČR)
Adam Blahouš
06. prosince 2011 - 21:35
778×
2 minuty čtení

Trojice posádek ve složení Jaromír Tomaštík – Olga Lounová, Daniel Landa – Jaroslav Vrečka a Zdeněk Pokorný – Klára Šillerová pak jistojistě pobavila diváky, což bylo také jedním z hlavních předstartovních cílů. Ovšem drobná smůla se v tomto závodě přeci jen na kola speciálů subaru a mitsubishi přilepila.
První dvojicí, která zachybovala, byla hned v úvodu ta s Danielem Landou za volantem. Jeho mitsubishi minulo odbočku na úvodní rychlostní zkoušce a nově složená dvojice tak začínala až ze čtyřiadvacáté pozice. Postupně si však „Drákula“ začal opět osvojovat závodní návyky a po roční absenci za volantem rallyového speciálu se prokousával pořadím vzhůru. Po šesti rychlostních zkouškách pražského rallysprintu se vyšplhal až na konečné 12. místo v absolutním pořadí a na osmé ve skupině 3, což lze považovat za velký úspěch tohoto pilota, jenž dokázal, že závodit rozhodně nezapomněl.

V celku pokojně propluli pražskou soutěží i Zdeněk Pokorný s Klárou Šillerovou, která na poslední chvíli zastoupila absentujícího Petra Havlíčka. Jejich modročerné subaru nepotkal žádný vážnější technický problém a i tato dvojice neudělala žádnou hrubou chybu. Naopak si jízdu užívali a bavili zimou prokřehlé diváky. Odměnou jim za to bylo celkové 15. místo, otevírali druhou desítku nabité skupiny 3 a navíc byli neúspěšnější smíšenou posádkou ročníku 2011.

Největší smůlu pak „schytali“ Jaromír Tomaštík s Olgou Lounovou. Jejich Subaru Impreza WRC, které změnilo svůj kabátek, začínalo zlobit a konečnou pak byla třetí rychlostní zkouška. „Na prvních dvou erzetách nám to s Olinkou celkem šlo, ale v průběhu třetího testu jsem měl problémy zařadit třetí rychlostní stupeň. Vložku jsme pomalu projeli až do cíle, ale v následujícím servisu jsme se po domluvě s Budai Teamem rozhodli odstoupit, abychom předešli vážnějšímu poškození převodovky. Přeci jen nás čeká v sobotu start ve Slušovicích na Mikuláš Rally a neradi bychom o účast v tomto závodě přišli,“ prozradil důvod odstoupení pilot.
V dílnách JTRT je ale velký ruch i v těchto chvílích. O nadcházejícím víkendu se totiž posádky vsetínského týmu představí na téměř domácí PdTech Mikuláš Rally Slušovice. Derniéru se Subaru Impreza S9 WRC si odbudou Jaromír Tomaštík a Jaroslav Vrečka. Martin Vlček s Eduardem Dřízgou osedlají týmový lancer EVO IX a po boku Tomáše Růžičky usedne do Subaru Impreza N14 Honza Jurčík.

JT Rally Team však připravuje do Slušovic i jedno velké překvapení. Po delší odmlce se totiž opět představí čistě dámská posádka a to včetně mechaniček. A bude to velmi netradiční sestava. Vrabci na střeše cosi cvrlikají o nové týmové zbrani, Renaultu Clio. O tom, kdo se posadí za jeho volant, se přijďte přesvědčit v sobotu do Slušovic, protože to rozhodně bude stát za to…
Zdroj – http://www.autosportfoto.sk/

Komentáře
Reklama

Související články

Žito si hrál na Bohemce na slepou bábu
22. července 2015 - 12:31   Rally magazín 03/2022
27. dubna 2022 - 11:29   MOGUL Test Rally v Sobotu v Sosnové i s diváky
16. června 2020 - 14:07   

Nejčtenější články
O čem se mluví?