I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Red Bull Škoda s Hermannem Gassnerem v IRC

Intercontinental Rally Challenge
Lukáš Chum
13. ledna 2012 - 18:38
717×
2 minuty čtení

Před německým mistrem, Hermannem Gassnerem jun. stojí nová a slibná výzva.

23letý německý mladík společně se zkušeným navigátorem Klausem Wichou bude startovat v osmi závodech letošního ročníku Intercontinental Rally Challenge a navíc odjedou ještě domácí závod mistrovství světa, Německou Rally. Znamená to tedy 8 plus 1 závod pro tuto posádku v letošní sezoně se Škodou Fabia S2000.

Intercontinental Rally Challenge je profesionální prostředí, které "produkuje" nové rally-talenty pro mistrovství světa. Sezona začíná koncem února na Azorských ostrovech a končí začátkem listopadu Kyperskou rally. Všechny závody v IRC se konají v Evropě včetně čtyř nových závodů. To je velká výhoda právě pro mladého německého závodníka.

"Příští rok budu asi trávit hodně času v závodním kokpitu, což je ale dobře nejen pro můj zkušeností nárůst! Celé IRC včetně osmi závodů je pro mne naprostá novinka, ikdyž se zde setkám se starými přáteli - např. s Juhou Hänninenem. Budu se snažit už od začátku patřit mezi nejlepší. Můj tým a moje precizní pracovní náčiní mi bude k úspěchům pomáhat. A Klaus Wicha je pro mne špičkový navigátor s velkým množstvím zkušeností. Nemohu se dočkat až šampionát IRC odstartuje." prohlásil Hermann Gassner jun.

"Rok 2012 v IRC je pro nás zdrojem zcela nových zkušeností. Bylo to správné rozhodnutí pro Hermanna," uvedl šéf týmu Raimund Baumschlager. "Je to krok vpřed pro Hermanna už jen z toho důvodu, že v IRC je větší konkurence než v SWRC," zakončil Baumschlager.

Ze třinácti závodů se bude každé posádce započítávat osm nejlepších výsledků. Kalendář je velmi kompaktní a putuje prakticky po celé Evropě.

Hermann Gassnera jun. uvidíme hned na úvod na Azorských ostrovech, na Kanárských ostrovech, na Korsice, v Maďarsku na Mecsek Rally, na Ypres Rally v Belgii, u nás na Barum Rally, v italském San Remu a sezonu zakončí finálem na Kypru. Navíc pojede ještě, pro něho domácí, závod mistrovství světa - Rally Deutschland.

O autorovi
Lukáš Chum
Komentáře
Reklama

Související články
Klaus Wicha se na Kypru vrací do IRC
29. října 2012 - 21:09   

Duck Racing na všech frontách
20. března 2019 - 23:51   


Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Nejčtenější články
O čem se mluví?