I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Martin Semerád před Valašskou premiérou

Mezinárodní Mistrovství České republiky v automobilových rally
Petr Eliáš
23. března 2012 - 15:35
743×
2 minuty čtení

Bude se to možná zdát nemožné, ale pražský jezdec Martin Semerád, který má za sebou tři roky zkušeností ze soutěží mistrovství světa, má před sebou premiéru na jedné z tradičních českých rally. Jedná se o Bonver Valašskou rally, druhou soutěž Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally. Na této soutěži totiž Martin nikdy nestartoval, a tak si zde mezi ostřílenými borci z MMČR odbyde svou malou soutěžáckou premiéru.

Martin Semerád v tomto roce obsadí kompletní MMČR s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX v produkční variantě. První závod již má v tomto roce za sebou. Jednalo se o rakouskou Jänner Rally, kde Martin po boku spolujezdce Bohuslava Ceplechy vybojoval druhé místo v kategorii produkčních vozů a páté v absolutní klasifikaci MMČR. Stejná umístění mu tedy patří momentálně v průběžné tabulce šampionátu. I na Valašsku bude Martinu Semerádovi v Mitsubishi Lancer EVO IX dělat společnost spolujezdec Bohuslav Ceplecha, a jak říká sám jezdec, tak se už pro tento rok jedná o změnu definitivní. „S Bohoušem jsme se dohodli na spolupráci pro rok 2012 a jsem rád, že mi na ni Bohouš kývl. První závodní zkušenosti jsem sbíral po jeho boku a oba víme, co od sebe můžeme očekávat. Chci moc poděkovat Michalu Ernstovi, s nímž jsem závodil v poslední době, a který mi předal mnoho dalších zkušeností,“ říká Martin Semerád, jezdec Semerád Rally Teamu a čtvrtý muž loňské klasifikace PWRC.

Valašská Rally je první soutěží sezony 2012, která se odehraje na českém území. Zdejší tratě jsou charakteristické množstvím technických pasáží po nedávné zimně pokrytých vrstvou posypu, ale také hodně rychlých míst, z nichž má Martin Semerád velký respekt. „Ano, respekt je to nejvýstižnější slovo nejlépe popisující nadcházející Valašskou Rally. Poslední tři roky jsem až na výjimky závodil na tratích, které jsou charakterem úplně jiné než specifické, uskákané české asfalty, kde se navíc jede někdy až extrémně rychle. Celá soutěž je pro mě nová a na českém asfaltu jsem pořádně naposledy závodil před ¾ rokem. Musíme tedy vzít naši účast tady ve Valašském Meziříčí hodně učebně, to ale neznamená, že chci jet pomalu. Nebudu se ale pouštět do nějakých bezhlavých stíhacích jízd se soupeři, kteří zde mnohdy znají každý kámen a horizont na trati. Mým cílem je letos zajet nějaký slušný výsledek v MMČR v kategorii produkčních vozů, a proto potřebujeme na Valašsku bodovat,“ vysvětluje plánovanu taktiku na „Valašce“ jeden z divácky nejoblíbenějších jezdců rally, Martin Semerád.

Oproti mnoha dalším týmům Martin Semerád před startem Valašské Rally neměl příležitost testovat, a proto se před soutěží dostane do toho správného tempa až při shakedownu, který hodlá několikrát projet a vyzkoušet zde i nastavení auta. Do první rychlostní zkoušky Bonver Valašské Rally odstartuje Martin Semerád, závodník, který v polovině sezony hodlá na tratích rallysprintového mistrovství ČR předvést hodně exotický vůz Lotus, v pátek 23.3.2012 v 17:30. Cílem na stejném místě, tedy na náměstí ve Valašském Meziříčí projede první závodní vůz v sobotu v 17:45.

Komentáře
Reklama

Související články
Koukej, bude to oukej
09. září 2021 - 15:19   

Rodinný duel ve finále Setkání mistrů
04. listopadu 2019 - 17:56   


Správa o zdravotnom stave Vladimíra Bánociho
08. února 2016 - 19:14   

Rally magazín 03/2021
28. dubna 2021 - 12:09   


Setkání mistrů s účastí mistrů volantu
17. prosince 2020 - 21:08   

Rally magazín 07/2020
23. září 2020 - 10:38   

Nejčtenější články

Koukej, bude to oukej
09. září 2021 - 15:19   

Rally Morava míří do druhého ročníku
07. září 2021 - 16:00   

Stovka přihlášených posádek ve Vyškově
05. září 2021 - 11:28   

Rally Vyškov letos na čtyřech úsecích
23. srpna 2021 - 18:32