I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Druhé vítězství pro Orsáka

Mezinárodní Mistrovství České republiky v automobilových rally
Zdeněk Weiser
27. března 2012 - 18:37
624×
2 minuty čtení

Jaroslav Orsák vytěžil maximum mistrovských bodů také ze svého druhého startu v seriálu MMČR. Na Valašské rally opět dominoval se spolujezdcem Davidem Šmeidlerem ve třídě 3. Po vítězství v Rakousku se svým Mitsubishi Lancer Evo 9 sk. N neohroženě kraluje v nabité kategorii produkčních vozů a velmi zdatně si vede i v rámci průběžné absolutní klasifikace.

Více než dvouměsíční přestávku využil tým Orsák Motorsport k důkladnému otestování nově postaveného vozu. První ze tří testů využil především k ověření funkčnosti staronové zbraně. Další dvě testovací seance se soustředily na nastavení podvozku a vyladění tlumičů pérování. V neposlední řadě si Orsák musel znovu zvykat na asfaltový povrch, na kterém během posledního půl roku, s výjimkou Mikulášské rally, nezávodil. Závěrečnou fází přípravy byly seznamovací jízdy. „Po zimě byla na silnici podle očekávání spousta posypového materiálu a děr. Museli jsme všechno detailně zaznamenat do rozpisu, abychom při ostré jízdě nebyli nepříjemně překvapeni,“ zdůraznil sedmadvacetiletý jezdec.

Páteční etapa startovala tradičně až těsně před příchodem tmy. Od prvního kilometru se přesto jelo velmi rychle. Jarní večerní kvapík přinesl velmi těsné rozdíly. Po třech měřených úsecích dělily posádky na prvních třech místech třídy 3 necelé dvě sekundy. "Máme dobrou pozici pro druhou etapu," pochvaloval si situaci Orsák. Ráno zajel měřený úsek RZ5 o 3 sekundy rychleji než dosud druhý Běhálek a usadil se na čele. Zároveň postoupil na skvělou šestou příčku absolutního pořadí. Před ním se umístili pouze favorizovaní piloti speciálů Super 2000. Ve zbytku soutěže valašská posádka Orsák - Šmeidler neúnavně zvyšovala svůj náskok a v cíli měla k dobru téměř půl minuty.

"Všechno probíhalo naprosto perfektně. Našim jediným problémem bylo vadná součástka hydraulického čerpadla mezinápravového diferenciálu. Opět se ukázalo, že i úplně nový díl se může pokazit. Mechanici naštěstí opravu během servisní pauzy zvládli a mohli jsme bez penalizace pokračovat. Díky nádhernému slunečnému počasí se přišlo podívat velké množství diváků. Jsme téměř domácí a podporu početných fanoušků jsme cítili i v autě. O to víc nás vítězství v kvalitní konkurenci naši třídy těší. Zároveň bych chtěl poděkovat našim partnerům za podporu a členům našeho teamu za výtečně odvedenou práci nejen na závodech, ale taky při přípravě našeho nového vozu," radoval se v cíli Orsák.

Nejbližším startem týmu Orsák Rally Sport bude úvodní soutěž slovenského šampionátu Rally Prešov v polovině dubna. "To bude ideální rozjezd před třetím dílem MMČR na Šumavě, který se koná jen o týden později," uzavřel komentář k Valašské rally Jaroslav Orsák.

Třída 3 (průběžný stav po 2. soutěži MMČR):
1. Jaroslav Orsák 40 bodů
2. Martin Semerád 27 bodů
3. Daniel Běhálek 15 bodů

Komentáře
Reklama

Související články
Pačejov nabídne kvalitu i kvantitu
07. srpna 2014 - 20:36   

Martin Hudec pojede mistrovství Evropy
17. prosince 2013 - 20:46   


Správa o zdravotnom stave Vladimíra Bánociho
08. února 2016 - 19:14   

Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Koukej, bude to oukej
09. září 2021 - 15:19   

Setkání mistrů s účastí mistrů volantu
17. prosince 2020 - 21:08   

Nejčtenější články
O čem se mluví?