I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Martin Rada odstoupil z vedoucí pozice ve třídě

Mezinárodní Mistrovství České republiky v automobilových rally
TOP Media
27. března 2012 - 20:28
732×
2 minuty čtení

Posádka AGROTEC Autoklubu Martin Rada – Jaroslav Jugas odstartovala svou letošní pouť českým šampionátem při Valašské rally. Cíl ve Valašském Meziříčí ale nespatřili.Jejich Alfu Romeo 147 ve třídě 8 čekala konkurence v čele s Petrem Pelechem a jeho rychlou hondou, do pořadí na předních příčkách mohly promluvit i další dvě valašské posádky. To se také potvrdilo hned v úvodním testu, kdy se vedoucí trojice třídy srovnala ve 4.7 vteřinách. Hustopečský jezdec zůstal během první etapy neporažen a do druhého dne šel s více než patnáctisekundovým náskokem před Pelechovou hondou.

"Pátek se nám zadařil. Škoda, že se nejela třetí vložka, protože náskok mohl být ještě větší. Noc nám s Jardou sedla, rozpis byl dobře napsaný a oba jsme byli nažhaveni si to s Petrem rozdat," přiznal Martin Rada.

Do druhé etapy šla posádka hustopečského autoklubu s ambicemi udržet prvenství ve třídě. "Čekali jsme, jak Petr pojede rychle. Na prvním Puntíku jsme dostali jen dvě desetiny, což bylo pozitivní. Byli jsme připraveni přidat a bojovat o každou sekundu," přiznal hustopečský jezdec. Bohužel RZ6 byla po havárií Petra Kačírka zrušena a Petr Pelech dostal náhradní čas, který nebyl z pohledu souboje ve třídě moc spravedlivý. "Sportovní komisaři by mohli tyto situace řešit lépe. Bojujete o sekundy a pak najednou vám přistane na kontě výrazná ztráta. Přitom naši konkurenti pomáhali zachraňovat Michala Ernsta a určitě to pro ně nebylo jednoduché pokračovat v soutěži," hájil soupeře Martin Rada.

Havárie Petra Kačírka (a zranění Michala Ernsta) ale docela zasáhla i dvojici Alfy Romeo. Vždyť Jaroslav Jugas odjezdil s Petrem celou loňskou sezonu a společně startovali i na úvodní Jänner rally v Rakousku. "Za této situaci jsme odstartovali do RZ7 Puntík. Bohužel kousek od zpětného křížení erzety došlo ke zvláštní poruše alfy, kdy se ulomil zub v ovládání škrtící klapky a ta se zablokovala v zavřené poloze. A bez vzduchu motor zhasnul. Za šest sezon, co s alfou jezdíme, nás tato porucha nikdy nepotkala a nelze ji dát na vrub nekvalitní přípravy vozu," smutnil Martin Rada, který se nemohl vyhnout kritice na adresu chodu soutěže. "Musím říci, že letošní Valaška byla pro mě z hlediska organizace nejhorší soutěží, kterou jsem v životě absolvoval. Tolik zmatků a organizačních nesmyslů nám kazilo potěšení ze závodění a občas to byla pro spolujezdce docela traumatická situace. Jarda to nazval vysokou školou spolujezdeckou. Skoro chtěl vracet licenci, protože přestával průběhu rozumět. A to už sedí na sedadle spolujezdce nějaký ten pátek," uzavřel žertovně Martin Rada.

Více informací k AGROTEC Autoklubu v AČR a AGROTEC rally Hustopeče k soutěži hledejte na oficiálních stránkách www.agrotecautoklub.cz, případně na AGROTEC RALLY Hustopeče v sociální síti facebook.com.

Komentáře
Reklama

Související články


Rally magazín 03/2022
27. dubna 2022 - 11:29   

Dominik Stříteský k vyloučení na Valašce
14. dubna 2022 - 15:21   

Nejčtenější články
O čem se mluví?