I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Fabia R2 Cup odstartoval na Valašské Rally

Mezinárodní Mistrovství České republiky v automobilových rally
Mediasport.cz
28. března 2012 - 16:56
944×
2 minuty čtení

Pohárové závodění Česká pojišťovna Škoda Fabia Rally Cup vypsané pro vozy ŠKODA Fabia R2 odtartovalo svoji premiérovou sezonu na Valašské Rally v okolí Valašského Meziříčí. Páteční startovní rampu opustilo pět vozů. Zastoupena nebyla pouze Česká republika, ale i Itálie a Norsko.

Soutěžní posádky byly složeny jak ze zkušených pilotů, tak naprostých nováčků, kteří teprve získávají cenné soutěžní kilometry.

Pořadatelé připravili tradičně náročnou trať, kterou posádkám ztěžovaly zbytky zimního posypu. Část páteční etapy byla odjeta za tmy.

Od úvodních kilometrů se vedení ve třídě 6 ujal zkušený Ital Chentre, který maximálně využil najeté testovací kilometry z loňského roku. Mezinárodní soutěž byla naopak novou zkušeností pro Jiřího Vrkoslava, který začal opatrně a postupně zrychloval. Defekt přibrzdil Nora Kristiansena, který získával své první zkušenosti s asfaltovým povrchem.

V průběhu sobotní etapy udržoval italský pilot své vedení ve třídě 6 a dojel si pro historicky první vítěžství v rámci Česká pojišťovna Škoda Fabia Rally Cupu.

Výrobce soutěžních automobilů ŠKODA Fabia R2 pan Vlastimil Brůzl hodnotí první závod: "Pro mě osobně, jako stavitele soutěžních speciálů, je velmi důležité, že soutěž dokončily všechny posádky. Během závodu byli naši mechanici k dispozici všem soutěžním týmům. U všech vozů jsme prováděli ovšem pouze běžnou preventivní kontrolu a drobně měnili nastavení podvozků podle poznatků jednotlivých posádek."

Česká pojišťovna Škoda Fabia Rally Cup nabízí ovšem i zázemí pro své VIP hosty a partnery. Každý den byla v blízkosti trati postavena tribunu s občerstvením, hlavní zázemí bylo vybudováno v centrálním servisním parku. Více již Filip Schovánek, Mediasport.cz: "Na první závod jsme pozvali zhruba 80 VIP hostů a partnerů cupu. Na vytipovaná místa dopravil naše hosty autobus, na diváckém místě pro ně již byla připravena krytá tribuna s malým občerstvením. V prostředí automobilových soutěží ne zcela lehký úkol. Proto jsem velmi rád, že jsme vše s kolegy z Motorlandu Bělá úspěšně zvládli."

Dalším závodem Fabia R2 Cup bude populární květnová Rallye Český Krumlov. Josef Pátl, Mediasport.cz dodává: "Valašská Rally byla pro náš cup historicky prvním závodem. Naší snahou je Fabia R2 Cup posunout ještě dále a proto si nyní chceme celý projekt s našimi partnery zhodnotit. Vážíme si jejich důvěry a chceme pro ně na další podnik připravit program ještě pestřejší."

Reportáž o Česká pojišťovna Škoda Fabia Rally Cup můžete sledovat již tento čtvrtek ve 23:00 na programu ČT4 Sport v rámci pořadu Valašská Rallye 2012.

Komentáře
Reklama

Související články

Finále pro Fabia R2 Cup v Příbrami
04. října 2012 - 14:53   

Pirelli pohár po Valašské premiéře
18. dubna 2015 - 14:40   


Rally magazín 03/2022
27. dubna 2022 - 11:29   

Dominik Stříteský k vyloučení na Valašce
14. dubna 2022 - 15:21   

Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   


Nejčtenější články
O čem se mluví?