I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

FiestaCUP : Startuje třetí sezona v rallye - ACI FiestaCUP 2012

Fiesta Cup
Jiří Galuška
22. dubna 2012 - 23:58
938×
4 minuty čtení

Sedm podniků bude obsahovat letošní hlavní rallye seriál Fiesta Cupu.Pojede se na vybraných soutěžích Rallye Cupu a Volného poháru pod názvem ACI FiestaCUP 2012. V loňském roce měl Fiesta Cup dva seriály a dva celkové vítěze. Bylo to tedy velmí podobné jako s volbou MISS ČR – i zde ještě nedávno měla ČR dvě Miss. Kdo se v tom pak měl vyznat? Letošní rok to nejen v rámci českých Miss ale i ve Fiestách už bude jinak. Promotér ARTFordSPORT Plzeň vypsal pro letošní sezónu jen jeden rallye seriál, který bude obsahovat sedm vybraných podniků. Generálním partnerem tohoto rallye seriálu se stala společnost ACI – Auto Components International s.r.o.,dodavatel autodílů pro všechny typy vozidel. Dalšími partnery pak jsou LIQUY MOLY - dodavatel olejů a maziv, Fri.Tech – značka kvalitních brzdových dílů a Cocaine Drink -.nový energy drink na českém trhu. Celý sedmidílný seriál se tedy pojede pod názvem ACI Fiesta CUP 2012 a novinkou bude i to, že jeden závodní speciál Ford Fiesta bude startovat v barvách generálního partnera.

Seriál ACI FiestaCUP 2012 – to je celkem sedm samostatných podniků, které byly vybrány (po zkušenostech z předchozích let) z podniků Rallye Cupu a Volného poháru. Podniky zahrnuté do letošního kalendáře jsou poměrně různorodé a jsou rozmístněny prakticky na území celých Čech. V rámci seriálu se do celkového pořadí bude započítávat pět nejlepších výsledků . Pro posádky se nabízí tedy možnost trochu taktizovat a je zde také větší možnost napravit případný neúspěch na některé akci. Samozřejmě, že i letos je zde možnost výběru. Posádka nemusí absolvovat všech sedm (nebo minimálně 5 akcí). Do celého seriálu budou započteny všechny posádky, které absolvují minimálně 3 akce. Každý si tak i na základě svého rozpočtu může vybrat kolik a jaké soutěže absolvuje. Samozřejmě to vše ale s ohledem na to, jak budou pro případný pronájem volné speciály Ford Fiesta 1,3Cup. V rámci každé akce bude ACI FiestaCUP startovat ve třídě A1-do 1400ccm s tím, že bude také hodnocen samostatně. Pro každou soutěž bude k dispozici pět speciálů Ford Fiesta1,3 Cup. První podnik, který se jede na konci Května v okolí Havlíčkova Brodu je uzávěrka přihlášek 12.5 2012 a v této chvíli jsou volné dvě Fiesty.

Jaký je tedy kalendář seriálu ACI FiestaCUP 2012:
25-26.5 Rallye Posázaví Havlíčkův Brod/VP
1-2.6 Rallye Orlické Hory /Rychnov nad Kněžnou/RC
22-23.6 Radouňská rallye /Jindř.Hradec/VP –dvoudenní soutěž
20-21.7 Rallye České Budějovice /VP
17-18.8 Rallye Železné Hory /Chrudim/RC
7-8.9 Rallye České Středohoří /Litoměřice/RC
5-6.10 Rallye Světlá nad Sázavou /VP.


V rámci podmínek na pronájem je důležitou informací to, že každá posádka má větší prostor na autě pro prezentaci svých partnerů – k dispozici na autě bude celkem 9 samostatných ploch pro osobní reklamy posádky. Samozřejmostí jsou také již ceny za celkové výsledky seriálu FiestaCUP. Pro posádky na 1-3. místě jsou opět připraveny ceny-Vouchery v hodnotě 40.000kč, 25.000kč a 15.000kč na pronájem speciálů Ford v další sezoně 2013.

Pro všechny posádky, které se chtějí zúčastnit seriálu FiestaCUP jsou důležité podmínky pronájmu. V rámci seriálu je nastavena cena za pronájem speciálu Fiesta1,3Cup dle počtu odjetých soutěží – nejnižší cena startuje již na cca 21.300 Kč za akci (při 7 akcích), základní cena za pronájem na 1-2 akce je 26.880 Kč. V ceně za pronájem je zahrnuto: pronájem auta, příprava auta před akcí, doprava na akci, servisní zázemí (stany + stoly a místo pro posádky + jejich reklamní partnery), kompletní pneu v provedení slick, medium, wet-dle akce, benzín a náplně do auta, mechanici a servis v průběhu akce. V ceně NENÍ zahrnuto startovné pořadateli a případné vybavení posádky (kombinézy, helmy, interkom).

Pokud by Vás nezajímal přímo seriál ACI FiestaCUP a měli by jste chuť a zájem vyzkoušet jiný podnik, nebo jiný závodní speciál Ford, máme v nabídce i další možnosti. Od krátkých rallye závodních jízd (Písek, Sosnová, Tachov), přes sprintové závody na okruzích (Slovakia Ring a Most) až po dlouhé vytrvalostní závody na okruzích (opět Slovakia Ring a Brno) ,nabízíme speciály Ford Fiesta1,6 New (136Ps), Ford Fiesta1,6ST (190Ps), Ford Puma1,7Sport (140Ps) a Ford Puma 1,7Kit (175Ps). Podmínky na tyto speciály nebo na jiné akce Vám zašleme na vyžádání.

Více informací k pronájmům, k podmínkám pro start na akcích, nebo přímo k jednotlivým akcím získáte na webu www.FiestaCUP-afs.com. Případné dotazy Vám zodpovíme na mailu hanstoodv12@seznam.cz.

Komentáře
Reklama

Související článkyPecha s Uhlem čeká „domácí“ Šumava
05. května 2022 - 13:30   

Nejčtenější články
O čem se mluví?