I-Motorsport.cz - podrobné zpravodajství ze světa rally...

Štajfa na Šumavě zradilo kolo, chystá ale překvapení

Mezinárodní Mistrovství České republiky v automobilových rally
Karel Špaček
24. dubna 2012 - 18:03
772×
3 minuty čtení

Posádce Vojtěch Štajf – Marcela Ehlová se nepodařilo těžkou Rallye Šumava Klatovy dokončit. Z boje o osmou příčku absolutního pořadí dvojici vyřadila smolná technická závada.

Na rozdíl od Valašské rally mohla být posádka oranžovočerného Subaru Impreza WRX STI mnohem více spokojena se svým výkonem i s organizací soutěže, na rozdíl od Valašské rally si ale Vojtěch Štajf s Marcelou Ehlovou tentokrát nedovezli domů žádné body. Soutěž přitom pro ně začala solidně: "Na okruhu jsme zajeli devátý čas absolutně a v desítce jsme se drželi i celou další sekci přesto, že jsem zvolil příliš tvrdé pneumatiky a ty se na zadní nápravě nedokázaly vůbec zahřát na správnou provozní teplotu," popisuje začátek soutěže pražský jezdec. "Pro druhé průjezdy jsme měli naopak informaci, že bude pršet, jeli jsme tedy na mokrých. Nicméně dešťový mrak se zastavil nad hranicí s Německem a tratě zůstaly suché, takže jsme se opět netrefili. Nadále jsme ale figurovali na deváté příčce a na čtvrté pozici v naší třídě 3. V podobném duchu jsme vstoupili i do sobotní etapy. Postupně jsme navíc stahovali ztrátu na Tlusťáka a jeho speciál Super 2000, v polovině etapy jsme za ním byli zpět o necelých sedm sekund. Poté jsme ale nasadili kola se zbrusu novými disky, a to bylo osudné. Přesně podle klasických pokynů pneuservisu jsem po pár desítkách kilometrů zkontroloval dotažení šroubů a zjistil, že pravé zadní je trochu povolené. Dotáhl jsem jej tedy, nicméně přesto se asi pět kilometrů před cílem rychlostní zkoušky kolo uvolnilo. Měli jsme štěstí v neštěstí, protože se nám to přihodilo v relativné malé rychlosti, paradoxně ale nedaleko místa, kde jsem měl před pár lety velkou havárii. Bez kola jsme pak dojeli do cíle testu, tam jsme ale zjistili, že se ´střihly štefty´, takže ani nasazení rezervy už není možné – museli jsme tedy odstoupit. Dostali jsme pak informaci od pořadatelů, že některý z fanoušků naše kolo našel, a tak bychom jej chtěli poprosit, aby si jej nenechával jako suvenýr. Rádi jej s ním vyměníme za jinou trofej například v podobě staršího ráfku a přidáme i lahvinku jako prémii, potřebovali bychom totiž zjistit přesnou příčinu, proč nás kolo tak nečekaně opustilo…"

Zklamaná byla pochopitelně i spolujezdkyně Marcela Ehlová: "Měla jsem radost z toho, že neprší a pak hlavně druhý den i z pěkného svezení. No ale zase se to celé nějak zašmodrchalo… Ale i když jsme do cíle nedojeli, musím pochválit klatovské pořadatele. Udělali velký kus práce a na soutěži všechno klapalo tak, jak by vždycky mělo. Oproti předchozí soutěži ve Valašském Meziříčí to bylo jako nebe a dudy…"

Subaru Czech Rally Team se ale rychle oklepal z neúspěchu a chystá jedno velké překvapení, které prozrazuje Vojtěch Štajf: "Už na začátku sezóny jsme naznačili, že chceme v našem týmu dát šanci i mladé krvi. Má bývalá spolujezdkyně Petra Řiháková právě na Šumavě zúročila zkušenosti, jejichž velkou část nasbírala u našeho týmu. Po boku nového pilota dosáhla na Klatovsku ve voze Subaru skvělého výsledku, k němuž jí upřímně gratulujeme. Teď ale nazrál čas i k tomu, aby i za volant našeho vozu usedl mladý talentovaný závodník. Proto se v oranžovočerných barvách na nadcházející Rally Lužické hory představí veliký talent soutěžního sportu, Miroslav Jakeš. Dlouhodobě sledujeme jeho výsledky a věříme, že právě on ponese prapor značky Subaru co nejvýše. Máme skvělé fanoušky, a tak si moc přejeme, aby tak jako dosud podporují nás, fandili i naší nové akvizici!"

Komentáře
Reklama

Související články

Naděje ukončil Čínovský okruh
11. května 2022 - 11:44   

Kopáčkův návrat na vítězné vlně
10. října 2019 - 12:14   


Rally magazín 04/2022
18. května 2022 - 08:07   MOGUL Test Rally v Sobotu v Sosnové i s diváky
16. června 2020 - 14:07   

Nejčtenější články
O čem se mluví?